Salon Vitrin içi Nasıl Yerleştirilir?

 

 

Salon yemek takımının vitrinini yerleştirmek ihtiyaca göre değişir. Mutfak dolaplarınız fazla ise, misafir bardak ve kadehlerinizi mutfaktaki dolaba, şayet mutfak dolaplarınız az ise, o zaman da salondaki konsolun içine yerleştirebilirsiniz. Çünkü, bizim evimizde olduğu gibi, salonda yaşayan aileler için, vitrininizin içi toz olacağından dolayı, misafir bardaklarınızı sık sık yıkamanız gerekir.

Bence “vitrin” veya “büfe” yerine “gümüşlük” demek, gümüşleri, bibloları ve resimli çerçevelerinizi yerleştirmek, yani anı köşesi yapmak daha güzel olur. Siz de fark etmişsinizdir, misafir bardaklarınızı salondaki gümüşlüğe yerleştirirseniz, konuklarınıza ikramda bulunurken vitrininiz boş ve düzensiz görünür. Mutfak dolaplarıma raf eklediğim için, ben vitrine yerleştirilecek kadehleri, mutfağımızdaki cam kapaklı mutfak dolabında, çay ve kahve fincanlarını da tapulu mekânlarında bulunduruyorum.

Her zaman bahsettiğim gibi, vitrine yerleştirdiğimiz objelerin çoğu, kendimiz satın almayıp, bize hediye gelen anılarımızdır. En azından bizim evde bu şekilde.

Hediye alırken “değişim kartını” muhakkak istemeliyiz. Eğer evin ve eşyaların stiline, rengine uymuyorsa veya beğenilmediyse ev sahibi tarafından kolayca değiştirilebilmelidir. Güzel bir söz var “renkler ve zevkler tartışılmaz”. Böylelikle ev sahibi, hediyeyi evine daha uygun bir objeyle değiştirdiğinde, o objeye her baktığında ona pozitif enerji verecek ve de sizi anacaktır.

Siz, vitrininizde neler bulunduruyorsunuz?
Ayrıca, hediye alırken değişim kartını mağazadan istiyor musunuz veya size hediye geldiği zaman paketten değişim kartı çıkmadıysa ne düşünürsünüz ve ne yaparsınız?

Yorumlarınızı bizimle paylaşırsanız çok seviniriz.

Tertip ve düzen rehberinizden sevgilerle,


You can leave a response, or trackback from your own site.