Çantalarımızı Nasıl Saklamalıyız?

 

 

Canta_saklama_01

Canta_saklama_01

Biliyor musunuz hiç değinmediğimiz bir konu da, kadınların çantaya olan düşkünlüğüdür. Mağazadan çanta aldığımız zaman, elimizde daha yeni alışveriş poşeti varken bile, hâlâ diğer vitrinlerdeki çantalara bakarız. Sizleri bilmem ama ben bu şekilde davranıyorum.

Giysimizin rengine, spor, abiye veya günlük oluşuna göre çantamızı değiştirerek kullanır, bundan da zevk alırız. Eğer çanta düzenleyici kullanıyorsak, işimiz daha da kolay olur.

Bazı balkonlarda veya genç odalarında gördüğüm manzara, çantaların üst üste veya al alta asılarak bulunması. O anda düşündüğüm tek şey üzerinde biriken tozları oluyor. Bence, bizlere en zor gelen şey, çantalarımızı tozlanmadan muhafaza edebilmek.

Canta_saklama_02

Canta_saklama_02

Biliyorsunuz saklama kutularını işlevsel bulan ve hakkını vererek kullanan bir kadın olarak  bunu başardığımı düşünüyorum. Çantalarımı Koçtaş’tan aldığım kanvas kutularda ve renklerine göre ayırarak yerleştiriyorum. Kart bölümüne de renkleri yazarak, bulmam daha kolay oluyor.

Canta_saklama_03

Canta_saklama_03

 

Canta_saklama_04

Canta_saklama_04

Kahve ve krem tonunda ise birinci kutudan, siyah ve diğer çantalarımı ikinci kutudan alıyorum. Abiye çantalara gelince, hepsi küçük olduğu için tek kanvas kutu yetiyor. Ayrıca dolaplarımı daha düzenli gösteriyor ve kullanacağım çantamı hemen bulabiliyorum. Bu da zamandan tasarruf etmemi sağlıyor, acele etmeden ve telâş yapmadan evimden çıkabiliyorum.

Canta_saklama_05

Canta_saklama_05

Belki de siz, hepsine ayrı ayrı torba dikip, çantalarınızı böylelikle tozdan koruyorsunuz.
Sizin çanta saklama konusunda çözüm önerileriniz ve fikirleriniz neler? Uyguladığınız çözümü bizimle paylaşırsanız seviniriz.

Tertip ve düzen rehberinizden sevgiler,


You can leave a response, or trackback from your own site.
  • http://gonchagoncha.blogspot.com/ CupcakeHayatlar

    bir cantakolik olarak canta saklamak benim de en buyuk sorunsallarimdan biriydi. ta ki bu saklama kutulariyla tanisana dek. ben IKEAdan aldim ve simdi aradigim cantayi kolayca buluyorum;) sendromsuz Cupcake bir Pazartesi diliyorum;)

    • http://www.duzenlievim.com/ Düzenli Evim

      Teşekkürler paylaşımın için. Ne güzel, çantakolikler arasında bir kişi daha, aynı çözümü bulmakla işimizi kolaylaştırmışız. Sevgiler